Неизвестни Фактически твърдения за Птицевъдство

Изпрати материал Използваме бисквитки, за да ви предоставим възможно най-доброто разглеждане на нашия уеб сайт. Ако продължите да използвате сайта без да променяте настройките за бисквитки, ще предположим, че сте съгластни с условията.

В условията на практиката има възможност болестта да се пренесе чрез обслужващия персонал, чрез кафези и контейнери за птици, картони за яйца, превозни средства, заразен фураж и някои домашни животни (главно кучета и котки), живеещи на свобода птици (врани, врабчета и др.)

Важни съвети и стратегии за засилване на биологичната сигурност във фермите. Открийте как новите методи и технологии могат да помогнат за предпазване от заболявания и да осигурят здравословна среда за птиците.

Епизоотологични особености. Източник на заразата са плесенясалата храна и главно заразените с плесени инкубатори и нехигиеничните помещения (тъмни, влажни). Особено опасни източници на инфекцията са заразените материали за постеля (слама, талаш, какалашки и др.), а също така и влажните остатъци от концентриран фураж при нередовното почистване на хранилките.

Добрите грижи за гъските и гъсоците преди и по време на разплодния период гарантират получаването на повече и биологично по-пълноценни яйца за разплод.

Стартира прием на заявления за хуманно отношение към свине и птици

Преглед на балансирани хранителни режими, които подпомагат растежа и здравето на птиците, както и намаляват въздействието върху околната среда.

Услуги Изолация Комплексна изолация от пенополиуретан

Най-новите тенденции при наргилето, които да опитате точно сега

В Земеделски институт в град Стара Загора се извършва птицевъдство.

Инициативата „БОРАК – ГЕРОИ ЗА ЖИВОТ“, стартирана от Български обединени птицевъди (БОП)…

При отглеждането на гъските трябва да се прилагат необходимите хигиенно-профилактични мероприятия. При комплектуването на групите трябва да се избират добре развити и здрави гъски и гъсоци.

При едрия рогат добитък – младите говеда са телета, съответно месото, добивано от тях е телешко. Младите овце са агнета, а месото е агнешко; когато е от по-зрели овце, е шилешко или овче. При козите – младите са ярета, а месо им е ярешко. Същото важи и за най-широко разпространеното птицевъдство – отглеждането на кокошки. Малките кокошки се наричат с общия термин пилета, а Птицевъдство месото им е пилешко.

Ивайло Гълъбов, СПБ: Ще понесем огромни финансови загуби ако България не наложи...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Неизвестни Фактически твърдения за Птицевъдство”

Leave a Reply

Gravatar